SZC logo

Pápai Szakképzési Centrum

OM kód: 203047 | 8420 Zirc, Alkotmány utca 16.

Intézmény logo

Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Egyéb képzéseink

Rugalmas tanulási utak

A végzettség nélküli iskolaelhagyás által veszélyeztetett tanulók, fiatalok képzésben tartása, szakmához, részszakmához juttatása a szakképzés kiemelt feladata. A probléma fókuszba kerülése a szakképzés átalakítása során új, rugalmas tanulási utak kialakítását tette szükségessé, amelyek az orientációs évfolyam, a dobbantó program és a műhelyiskola.

Bár a képzési formák célcsoportja, tartalma és kimenete eltérő, a fejlesztési célok és módszerek közösek. 


Célok:

  • alapkompetenciahiányok csökkentése
  • foglalkoztatók által elvárt kompetenciák fejlesztése
  • a szakmai oktatásba való belépés megalapozása
  • területileg fókuszált, okokra koncentráló, célirányos programok kidolgozása


Módszerek:

  • projektszemlélet az oktatásban
  • élményalapú oktatás
  • csapatmunka
  • egyénre szabott fejlesztés
  • új szemléletű értékelés

Orientációs évfolyam

Az orientációs, szakképzést előkészítő évfolyam célcsoportját a pályaválasztásban bizonytalanok jelentik. A program nem az általános iskolai tananyag ismétlésére épül. Alappillérét az alapkészségek és kulcskompetenciák fejlesztése, továbbá a pályaorientáció és az életpálya kompetenciák fejlesztése jelentik. A fejlesztés célja a diák képességeihez illeszkedő szakmaválasztás mellett a szakmatanuláshoz szükséges alapok megszerzése. Az oktatás nem hagyományos tantárgyi keretekben, hanem projektszemlélet mentén történik. A cél az erősségek felszínre hozása, sikerélmény megélése. Az oktatók mentorszerepben vesznek részt az oktatásban. A folyamat segít a tanulóknak önmaguk megismerésében, fejlődik a kommunikációjuk, kreativitásuk, megtanulnak csapatban dolgozni. Az orientáció másik fontos eleme a job-shadowing, az ágazatok, szakmák megismerése, tanműhelyi foglalkozások és vállalati programok keretében, szakoktatók bevonásával. Az egyéni fejlesztés a bemeneti és a követő mérésekre alapozott fejlesztési tervek mentén haladva történik. A tanulók munkájának értékelése szövegesen, és nem érdemjeggyel történik.  Az előkészítő év befejezését követően a diák képességei és érdeklődése alapján felvételi nélkül folytathatja tanulmányait a választott ágazatban

Az orientációs évfolyamon tanuló fiatal szakképzési ösztöndíjra jogosult.

Dobbantó program

A Dobbantó program keretében szervezett alapkompetencia-fejlesztés célja, hogy a magatartási és tanulási zavarokkal küzdő, az iskolai rendszerű oktatásban lemaradó, általános iskolai végzettséggel nem rendelkező, 16. életévüket betöltött fiatalok számára lehetőséget biztosítson a sikeres egyéni életút megtalálásához. A program a szakmatanuláshoz szükséges alapkompetenciák, a személyes és szociális kompetenciák fejlesztése mellett rugalmasan igazodik a diák egyéni adottságaihoz. Személyre szabottan, speciális pedagógiai módszerek alkalmazásával készíti fel a fiatalt a műhelyiskolába való belépésre, amelynek elvégzésével alapfokú végzettséget és részszakmát szerezhet. Nemcsak tartalmában, de a képzési idő hosszában is igazodik a tanuló igényeihez.

A Dobbantó programban tanulói jogviszonyban résztvevők  szakképzési ösztöndíjra jogosultak.

Műhelyiskola

A műhelyiskola a Szakképzési Hídprogramot váltotta fel. A Dobbantó programból érkezőkön kívül mindazokat várja, akik kizárólag alapfokú végzettséggel rendelkeznek és 16. életévüket betöltötték. A műhelyiskolában tanulók 6-24 hónap alatt részszakmát szerezhetnek. A képzés a hagyományos mester-inas kapcsolatra épül. A részszakmát a gyakorlati képzés helyszínén sajátítja el a fiatal. A szakoktató 3-5 diákkal foglalkozik, akik a részszakmához kötődően a mestertől sajátítják el a kapcsolódó közismereti tartalmakat is. A műhelyiskolában nem alkalmaznak hagyományos értelemben vett értékelést. A képzésekhez bármikor lehet csatlakozni, a képzési idő az egyéni előrehaladástól függ, a mester a fiatal egyéni fejlődésének megfelelően dönt a szakmai vizsgára bocsátásról. 

A műhelyiskolai képzésben tanulói jogviszonyban résztvevők szakképzési ösztöndíjra jogosultak.

Két éves, esti rendszerű érettségire való felkészítés

Tájékoztatás az iskolarendszerű képzésben államilag elismert szakképesítéssel rendelkezők érettségire felkészítő, 2 éves esti rendszerű oktatásáról

A Pápai SZC Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium a 2022/2023-as tanévre is meghirdeti az iskolarendszerű képzésben államilag elismert szakképesítéssel rendelkezők részére az érettségire felkészítő 2 éves, esti munkarend szerint szervezett, felnőttképzési jogviszony keretében történő oktatást.

Az oktatás ingyenes, a tanulóval felnőttképzési szerződést kötünk.

A kontakt órák időpontjait a jelentkezők igényeinek figyelembe vételével határozzuk meg.

Tantárgyak:

  • Magyar nyelv és irodalom
  • Idegen nyelv: angol vagy német      
  • Matematika           
  • Történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek    
  • Természetismeret  
  • Informatika

Az érettségi vizsga tantárgyai:

  • magyar nyelv és irodalom,
  • történelem,
  • idegen nyelv (angol vagy német),
  • matematika,
  • kötelezően választott tantárgy: amennyiben a tanuló a négy kötelező közismereti érettségi vizsgatárgyból érettségi vizsgát tesz, az iskolarendszerű képzésben szerzett, államilag elismert szakképesítést a tanuló kérésére középszintű szakmai érettségi vizsgának kell elismerni. Ez azt jelenti, hogy az érintett tanulók a négy kötelező vizsgatárgy sikeres érettségi vizsgája után megkapják az érettségi bizonyítványukat.

Az oktatás megkezdésének feltételei:

  • Az iskolai rendszerű képzésben államilag elismert szakképesítést igazoló szakmai/szakmunkás bizonyítvány.
  • Korhatár: Az esti tagozaton a jelentkező attól a tanévtől kezdve folytathat tanulmányokat a felnőttoktatás keretében, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. Felső korhatár nincs.
  • Kitöltött, aláírt és az iskolába eljutatott jelentkezési lap a szakmai bizonyítvány fénymásolatával. A jelentkezési lap leadható személyesen az iskola Titkárságán, megküldhető postai úton a 8420 Zirc, Alkotmány u. 16. címre, vagy elektronikusan az iskola@rszi-zirc.hu e-mail címre.

Jelentkezési határidő:  2022. augusztus 31.

Az oktatással kapcsolatos bővebb információ kérhető:

  • az iskola Titkárságán és/vagy
  • Puskásné Fürst Judit oktatási  igazgatóhelyettesnél személyesen vagy telefonon.

Partnereink

SZC logo

Pápai Szakképzési Centrum


Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium

8420 Zirc, Alkotmány utca 16.

Telefon: +36 (88) 595-010

E-mail: iskola@rszi-zirc.hu

OM azonosító: 203047


2024Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium